Podsumowanie sezonu 2016

dodano: 06.02.2017 | komentarzy (0)

W poprzednim roku startowaliśmy w niejednych zawodach. Były to wyścigi kolarskie, jazda na czas, maratony szosowe oraz wyścigi MTB. Nasi zawodnicy na podium stawali pięciokrotnie, w tym trzy razy na najwyższym stopniu podium. Poniżej przedstawiamy miejsce startu wraz z osiągniętymi wynikami.

Wszystkie podawane miejsca są wynikami open chyba, że jasno zaznaczono miejsce w kategorii.

VI Jazda indywidualna na czas B. Zajiczka - 20,5 km

Na tych zawodach reprezentował nas Marcin Robakowski, który już na początku roku zaprezentował wysoką formę, którą utrzymał w dalszej części sezonu o czym świadczą wyniki z pozostałych zawodów. Mimo rozpoczynającego się sezonu swoją jazdą wywalczył 5 lokatę z czasem 0:32:23, co dało mu średnią 37.79km/h.

XXIX "Ślężański Mnich" - SOBÓTKA

Impreza odbywająca się w Sobótce, która jest oficjalnym rozpoczęciem sezonu kolarskiego w Polsce. W zawodach startują zawodowcy jak i amatorzy. Dla tych drugich zawsze przygotowane są dwa dystanse do pokonania 18 km lub 54 km (trzy rundy).  Start zawodowców, duża liczba kibiców na trasie, sprawia, że amatorzy kolarstwa szosowego bardzo chętnie biorą w nim udział. Na samym dystansie 54 km, udział wzięło 566 zawodników, w tym również spora grupa zawodników z naszego klubu.

SOLID MTB MARATON - KRZYWIŃ

Jeden z nielicznych startów naszych zawodników w zawodach MTB. W Krzywiniu reprezentował nas niejeżdżący już w barwach KKFP Bartosz Mikołajczak zajmując 48 miejsce open, co dało 24 miejsce w kategorii M3. W zawodach wzięło udział 343 zawodników.

Bartosz Mikołajczak - miejsce 48 - czas: 1:44:47

I Obornicki Supermaraton Maraton szosowy

Kwiecień przyniósł nam pierwsze podium i to od razu pierwsze miejsce. Na dystansie MINI w kategorii K4 bezkonkurencyjna okazała się Sylwia Stempin uzyskując czas 3:24:40, co dało 20 miejsce na dystansie MINI w śród 444 startujących.

X Trzebnicki Maraton Rowerowy "Żądło Szerszenia"

Kolejny maraton szosowy i kolejne I miejsce za sprawą Sylwii Stempin. Tak samo jak w Obornikach nie miała sobie równych na dystansie MINI w kategorii K4 rower inny, zajmując pierwszą lokatę. W open zajęła 42 miejsce na 109 zawodników w danej kategorii. Oprócz Sylwii w Trzebnicy reprezentowali nas również mężczyźni, którzy walczyli o jak najlepsze wyniki.

• Marcin Robakowski DYSTANS GIGA - miejsce 15 - czas: 3:58:43
  • Maciej Rościszewski DYSTANS MINI - miejsce 45 - czas 2:15:55
  • Paweł Franz DYSTANS MINI - miejsce 63 - czas: 2:19:00
  • Adrian Nowak DYSTANS MINI - miejsce 118 - czas: 2:23:36
  • Waldemar Stempin DYSTANS MINI - miejsce 271 - czas: 2:40:32

Kaczmarek Electric MTB Zielona Góra

Ostatni start MTB naszych zawodników w sezonie. Wszyscy zawodnicy startowali na dystansie MINI. Po raz pierwszy nasze bary reprezentował Rafał Wawrzkiewicz.

• Bartosz Mikołajczak - miejsce 36 - czas: 1:14:44
  • Rafał Wawrzkiewicz - miejsce 113 - czas: 1:24:08
  • Olga Stęsik - miejsce miejsce 308 - czas: 1:44:47

Mistrzostwa Obornik w Kolarstwie Szosowym - Jazda indywidualna na czas

Jazda na czas w Obornikach WLKP przebiegała na dystansie 20 km. Jedyny nasz zawodnik Maciej Rościszewski zajął 11 miejsce z czasem 0:19:11.

Klasyk Radkowski

Kolejny z maratonów spod sztandaru Supermaratony. Tym razem teren bardzo trudny, gdyż górzysty. Jednak nasi zawodnicy nie zawiedli i walczyli do samego końca.

• Marcin Robakowski DYSTANS MEGA - miejsce 6 - czas: 4:20:54
  • Maciej Rościszewski DYSTANS MINI - miejsce 22 - czas: 2:14:50
  • Grzegorz Śnita DYSTANS MINI - miejsce 99 - czas: 2:40:18
  • Tomasz Kowalonek DYSTANS MINI - miejsce 149 - czas: 3:12:25

V Supermaraton Jastrzębi Łaskich

Najliczniej obstawione zawody przez naszych zawodników. Wystartowało 8 zawodników, w tym dwie kobiety. Wszyscy spróbowali swoich sił na dystansie MINI, który liczył sobie 73 km. W tych zawodach po raz pierwszy barwy KKFP reprezentowała  Maria Korecka oraz Roman Krzyżanowski.

Panie nas nie zawiodły. Sylwia Stempin po raz kolejny stanęła na podium, drugie miejsce w kategorii K4i a Maria Korecka w swoim debiucie zajęła 4 miejsce w kategorii K2s.

Puchar Bałtyku

Wyścig kolarski, który odbył się w Kołobrzegu przy pięknej słonecznej pogodzie. W zawodach wzięło 149 zawodników.

• Robakowski Marcin - miejsce 23
  • Rościszewski Maciej - miejsce 59

Wjazd na przełęcz Okraj

14 kilometrów jazdy pod górę, gdzie średnie nachylenie to około 6%. Nasi zawodnicy wracają do domu z dwoma medalami. Po raz kolejny nie zawiodła żeńska część drużyny. Tym razem Maria Korecka swoją postawą wywalczyła 3 miejsce w kategorii K2. Wspomnieć również należy o Marcinie Robakowskim, który również stanął na podium zajmując 3 miejsce w kategorii M2.

• Maria Korecka - miejsce 118 - czas: 0:59:19 - w kategorii K2 miejsce 3
  • Marcin Robakowski - miejsce 12 - czas: 0:34:05 - w kategorii M2 miejsce 3
  • Maciej Rościszewski - miejsce 24 - czas: 0:35:33

Maraton Liczyrzepa

Wrzesień zdecydowanie należał do Marcina Robakowskiego, który wygrał Maraton w Karpaczu na dystansie MEGA liczący 123 km, a jak się okazało później również jazdę indywidualną na czas w Gostyniu. Podczas zawodów w Karpaczu Marcin pokonał 80 przeciwników a nad drugim zawodnikiem uzyskał aż 5 minut przewagi. Rezultat jaki uzyskał to 3:36:49.

Mistrz Gostynia w jeździe indywidualnej na czas.

W Gostyniu najlepszy okazał się Marcin Robakowski z czasem przejazdu 0:17:06

Informujemy, że zawodnicy Bartosz Mikołajczak oraz Adrian Nowak, nie będą już reprezentować klubu KKFP. Za dotychczasową współpracę bardzo dziękujemy i życzymy powodzenia!